Gorily Plzeň - Florbal

Mladší žáci zápolili v Rokycanech

Dvě vítězství a jedna porážka

Mladší žáci, kteří do ligového turnaje nastoupili opět v Rokycanech, měli za soupeře nejdříve FBC Plzeň blue, pak domácí tým a poslední zápas turnaje proti dalšímu týmu FBC Plzeň white.

Hned v prvním utkání jsme se setkali s FBC Plzeň blue, kde nastupuje plno bývalých hráčů Florbalové školy. O náboj má tak vzájemný souboj vždycky postaráno. Tým modrých se dostal do rychlého vedení, a i když jsme rychle srovnali a mohli uklidnit rozháranou hru, tak se to na hřišti nedařilo. Dál jsme navíc nabídli soupeři našimi chybami v rozehrávce další možnosti ke skórování. Vůbec jsme nebyli vpředu nebezpeční a opravdový motor jsme zapnuli až ve druhé části. Pak jsme konečně zabrali a začali stahovat i skóre. Bylo to ale na zkušeného soupeře málo, prohráli jsme 3:5. V dalším utkání s FBC Rokycany jsme už měli "nastartováno" a od počátku jsme dokázali šance proměňovat a opravdu to bylo pro domácí až kruté, protože jejich šance skončily buď na výborných gólmanech anebo na brankové konstrukci. Vítězství bylo naše - 9:0. Po větší pauze, kdy proběhly 2 utkání soupeřů, jsme se znovu postavili proti FBC. Tentokrát proti nám stáli bílí. První polovinu jsme odehráli vcelku dobře a vypracovali si 2x náskok 2 gólů. Po přestávce jsme hned skórovali z trestného nájezdu, ale pak přišel minutový kolaps a bylo po náskoku! Stav 5:5 ale do konce nevydržel. Závěr patřil kapitánovi goril Martinovi Panzerovi. Pařez dokázal jít svým výkonem opět až hranici možností a odměnou byla vítězná branka 4 vteřiny před koncem - 6:5.

Florbalová škola Plzeň - FBC Plzeň blue 3:5

Florbalová škola Plzeň - FBC Rokycany 9:0

Florbalová škola Plzeň - FBC Plzeň white 6:5

Komentář trenérů:

Trenér mladších žáků Libor Bolda hodnotil ligový turnaj: "Turnaj nám ukázal světlé stránky týmu, přednosti jednotlivců, skvělé zákroky gólmanů a pak jsme tu také zažili nejednu pernou chvíli, kdy jsme třeba vypadli úplně ze hry. Na tahle naše slabá místa se budeme chtít zaměřit. Do Vánoc máme ještě jeden turnaj, kde budeme chtít ukázat stoprocentní nasazení v každém zápase. Bojovnost v sobě máme, viz úžasná akce Martina na konci třetího zápasu nebo gól Aničky z křídla Rokycanům. Ale chceme tohle nasazení od každého hráče."

Další články

Znovu obrazem na Gorilí den

Přidáno 14.06.2020

Gorilí den byl parádní

Přidáno 08.06.2020