Gorily Plzeň - Florbal

Muži úspěšně napravovali nezdar v Jindřichově Hradci

po prohře v jindřichově hradci porážíme štíry

Ze zápasu v Jindřichově Hradci je trochu smutno, jeli jsme tam určitě pro více bodů než kolik se nakonec podařilo přivézt. Ale kuriózně jsme se o ně vlastně připravili sami. Doma se Štíry už to bylo jiné, pomohl nám náskok z první třetiny, který jsme udrželi až do poslední fáze zápasu.

Smůla v J. Hradci končí prohrou v prodloužení 4:3p

V dalším ligovém kole Divize C jsme zajížděli na východ Jihočeského kraje, čekalo nás místo našeho oblíbeného soustředění a v hale natěšený soupeř podpořený velkou diváckou kulisou. I přes dobrý výkon jsme prohráli s FK Slovan Jindřichův Hradec 4:3p

V nabité hale jsme dobře začali a hned v úvodu první třetiny se trefil Jan Šobotník - 0:1. Odpověď domácích přišla po naší ztrátě poměrně rychle a v sedmé minutě vyrovnali Ondřejem Šimkem. Ondra Motl v brance nás pak několikrát podržel a v útoku se z žádné šance už gól neurodil. Zůstal stav 1:1.

Druhá část zůstala bez branek. Z žádné šance se gól nezrodil, všechny akce končil zákrokem buď domácího gólmana nebo se vytáhl Ondra Motl. Zápletka večera nás čekala až v další části.

Třetí třetina přinesla náš nápor už od prvního střídání, který zúročil střelou pod horní tyčku Ondra Budek - 2:1. Nevídanou smůlu však přinesla výhoda, která předcházela trestu hráče Jindřichova Hradce za bránění ve hře! Při signalizované výhodě přeskočila zpětná přihrávka florbalku posledního hráče a míček skončil až v naší síti. Tenhle vlastní gól Matěje Suráka nás srazil a v nastalé početní výhodě jsme se do vedení nedokázali vrátit. Až pět minut před koncem třetiny znovu poslal FBŠ do vedení střelec Ondra Budek - 3:2. Kotel domácích fans hnal Slovan za vyrovnáním. Povedlo se to na třetí pokus Ondřejovi Šimkovi pouhých 14 vteřin před koncem - 3:3.

Prodloužení zápasu rozhodl domácí útočník Jakub Tejnor. Zpoza bránícího obránce vystřelil ránu, která pronikla do sítě nad rukou našeho gólmana - zápas tak ztrácíme v prodloužení 3:4p.

> on-line <

Komentář trenérů

Komentář trenéra domácích: "Zlomový moment utkání byl unikátní gól na 2:2 a týmově zahraný konec třetí třetiny a prodloužení. Děkujem soupeři za zápas a fanouškům za podporu." Reakce trenéra hostí: "Utkání se hrálo ve vysokém tempu, se šťastným koncem pro domácí. My jsme podali výborný výkon a za to musím klukům poděkovat. Blahopřeji soupeři k vítězství."

Zasloužená domácí výhra nad Štíry 7:3

Nedělní ligové kolo Divize C přineslo konfrontaci s týmem FBC Štíři České Budějovice B. S dalším jihočeským soupeřem jsme si poradili po zodpovědném výkonu 7:3.

Aktivní hru zejména domácího týmu přinesla v hale ZČU první část zápasu. Hosté se snažili chodit do rychlých brejků, ale strážce domácí svatyně, kterým byl tentokrát Filip Šik, nic jejich útočníkům nedovolil. Zahrozilo tak na druhé straně, kde ve čtrnácté minutě ukázal důraz před brankou Vojtěch Beneš - 1:0. Tlak goril pokračoval, do úniku se dostal Bořek Ozom, ale gól přišel až od dalšího střelce, Kryštof Lehečka se prosadil ranou z dálky - 2:0. Gólem do šatny 9 vteřin před koncem uzavřel třetinu povedenou akcí Ondra Budek - 3:0.

Ve druhé části se z šatny vrátili jiní Štíři. Okamžitě přešli do nepříjemného presu, měli velké šance na snížení. Zpátky do zápasu nás pomohla dostat přesilovka při vyloučení hostujícího Slepičky. Avšak žádná z šancí už v této třetině nebyla využitá, k vidění byl opět spíše lazaret domácích. Zranění si odnesl Matěj Surák, který musel odstoupit, velké problémy sužovaly i Kryštofa Lehečku.

Povedený nástup goril do třetí části využil Ondřej Valíček, zvyšoval už na stav 4:0. Snížení ztráty z pohledu hostů přinesla 6. minuta, kdy se prosadil Petr Žáček. Až teď poprvé Filip Šik nestačil zareagovat! Navzdory tlaku hostů skórují ale gorily, Václav Kaše upravuje po pohledné akci na 5:1. Presing hostů nám stále znepříjemňuje život, postupně i snižují na 5:3 góly Žáčka a Vojáčka. Až další faul a nevybíravé chování hostů vůči rozhodčímu přináší rozhodující přesilovku 5 na 3, kdy se rychle prosazuje střelou ze strany Matěj Petrović - 6:3. Hosté ještě zkouší hrát v šesti, ale do prázdné branky navyšuje vítězství se sebezapřením hrající Kryštof Lehečka - 7:3.