Gorily Plzeň - Florbal

Nejistá sezona Florbalové školy Plzeň a dalších klubů ČR

Odvolání může zahýbat soutěžemi českého florbalu

S ohledem na množící se dotazy ohledně vývoje situace spojené s ukončením florbalové sezóny bychom rádi informovali podrobněji a odpověděli vám na nejčastěji kladené dotazy.

V první řadě je chceme potvrdit, že samozřejmě plně chápeme a respektujeme pozastavení soutěží v souvislosti s opatřeními učiněných Vládou ČR – tedy zamezit šíření pandemie a chránit zdraví naší společnosti, našich rodin, dětí a zkrátka všech občanů ČR.

Vznik dokumentu Odvolání

Na úvod jen krátké shrnutí. V pátek 13.3.2020 vydal Výkonný výbor Českého florbalu (dále VVČF) prohlášení, v němž pozastavil všechna plánovaná utkání ve všech soutěžích a prohlásil ročník 2019-2020 za ukončený. V této souvislosti hned v pátek večer vznikla skupina oddílů napříč republikou, které se ukončení a de facto anulování celého ročníku dotklo nejvíce. Jednalo se (a jedná) o kluby, které bojovaly do poslední chvíle o postup do vyšších soutěží. Společně pak vznikl dokument - Odvolání, které nesouhlasí a současně navrhuje možná variantní řešení vzniklé situace. Mezi signatáři dokumentace je i Florbalová škola Plzeň.

Jaké jsou v Odvolání varianty?

Existují varianty od dohrání soutěží v náhradním termínu později, případně rozšířit soutěže bez možnosti vypadnutí týmů, které byly naopak ohrožení sestupem dle výsledků, uznat výsledky po odehrané základní části atd. Upozorňujeme, že se jednalo se a jedná o návrhy možných řešení a cílem bylo celou věc prodiskutovat a zvážit veškeré dopady a okolnosti v klidu a na základě analýzy a zvážení dopadů ne dotčené oddíly. Považujeme anulování soutěžního ročníku za nejhorší možný scénář. Pod Odvolání se v první vlně podepsalo asi 30 týmů, další týmy potvrdily souhlas později – a v této chvíli můžeme mluvit o cca 40 týmech, které se vyjádřily a potvrdily oficiální cestou. Ještě jednou děkujeme klubům v našem regionu, které se k výzvě přidaly a vyjádřily souhlas s hledáním řešení. Nyní je tedy pomyslný míček na straně VVČF a probíhá analýza dopadů. Čekáme na finální stanovisko, které padne na schůzce výkonného výboru svazu.

Proč jsme se pod odvolání podepsali?

Ve hře je samozřejmě postup našeho týmu mužů do Národní ligy. Základní část Divize C jsme vyhráli, jedná se o náš dlouhodobý cíl, cíl na kterém pracujeme systematicky několik let (v loni druhé místo v Divizi, letos první místo po odehrané základní části a postup přes 1. kolo play-off přes FBC Strakonice). Dalším důvodem podepsání dokumentu je naše povinnost a poslání hájit hodnoty jako jsou soutěživost, spravedlnost – tzn. ctít vítěze a uznat poražené. Nesporným důvodem pro podporu iniciativy je samozřejmě i celkový a přímý dopad na celý Západočeský region. FB Hurrican Karlovy Vary vyhrály 1. ligu a mají našlápnuto do Superligy. S postupovými ambicemi jsme na tom stejně my a také tým FBŠ Slavia FatPipe Plzeň. Oba týmy bojovaly o postup do NL. Náš region, který stále výrazně pokulhává za jinými regiony v ČR několik let, měl letos velkou šanci na posun v celorepublikových soutěžích. V tomto ohledu věříme, že se proaktivně k iniciativě připojí a vyjádří i regionální vedení Českého florbalu. Jsme přesvědčeni, že současné rozhodnutí VVČF se všemi dopady jednoznačně ubližuje našemu regionu a bere nám právo na zaslouženou sportovní „odměnu“ spojenou s celoroční prací hráčů, rodičů, partnerů, veřejné správy atd., atd. Ukončením (anulováním) sezóny přišli všichni naši hráči nejen o program tréninkový či zápasový, ale i spoustu zážitků a emocí.

Jak už bylo avizováno v minulém článku, my už v této chvíli připravujeme program na novou sezónu a chceme být ještě lepší. Máme na čem stavět a chceme být tou správnou florbalovou volbou a rozhodně se na všechny těšíme.

Přejeme krásné Velikonoční svátky!

Další články

Znovu obrazem na Gorilí den

Přidáno 14.06.2020

Gorilí den byl parádní

Přidáno 08.06.2020