Gorily Plzeň - Florbal

O víkendu jsme hráli na třech frontách

Sváteční víkend naše mládežnické týmy určitě neproležely u televize. Naopak, byl to docela zápřah.

Junioři

Ti nejstarší - junioři jeli odehrát svoje zápasy do Klatov. Ve 2. lize juniorů se utkali s FBC RAMOS Rokycany, pak následoval match s FBŠ Slavia Plzeň B. A dopadlo to dobře!

FBC RAMOS Rokycany - Florbalová škola Plzeň 3:9

Snaživý tým Rokycan neměl proti našim juniorům moc šancí. Po třetinách 0:3, 1:4 a 2:2 jsme si připsali jasné vítězství. Nejvíce se na něm podílel Ondřej Hlinovský s příspěvkem v bodování 2 + 2.

Florbalová škola Plzeň - FBŠ Slavia Plzeň B 6:3

S béčkem Slávie jsme po třetinách 2:0, 2:2, 2:1 dokráčeli k vítězství. Klíčem k utkání bylo vedení 4:0 v zápase,  a když se nám potom Slávisté přiblížili na dostřel na 4:3, tak jsme znovu napjali síly a dokázali pojistit náskok dalšími góly. Třemi góly se prosadil Vojta Mrvík (3 + 1).

Dorost

V dalším kole 1. ligy dorostu se ukázali dorostenci ve Strakonicích ve dvou zápasech.

Florbalová škola Plzeň - FbC Strakonice 3:7

Strakonický tým byl nad naše síly. Nezačali jsme špatně, vedli jsme po brance Dominika Kmocha 1:0, ale potom Strakonice třemi brankami otočily skóre. A pokud jsme se tlačili do šancí, tak vždycky Strakonice dokázaly reagovat a hlavně trestat gólově.

FBC Draci Říčany bílí - Florbalová škola Plzeň 5:3

Ani proti Říčanským drakům se nám nedařilo. Podobně jako v předchozím zápase jsme vedli, ale Draci dokázali otočit postupně až na 1:5. Závěrečný tlak už stačil jen na korigování výsledku.

Starší žáci

V této kategorii jsme měli oba týmy ve hře. Hrál se první koš na hřišti na Lokomotivě, kde se postavili starší žáci bílí postupně třem soupeřům. Po dvou jasných zápasech na nás vyšel soupeř z Chebu. Opět jsme si poradili stejným způsobem jako ve čtvrtfinále Turnaje Gorila, po remíze přišly vítězné nájezdy.

> Bílí

Florbalová škola Plzeň bílí - Florbal Sokolov 6:2

FbC Plzeň blue - Florbalová škola Plzeň bílí 2:9

Florbalová škola Plzeň bílí - USK Akademik Cheb 2:1 sn

Druhý oranžový tým cestoval do Kdyně, kde se musel potýkat postupně s Rokycany, Horšovským Týnem a plzeňským FBC. Se soupeři jsme hráli vyrovnaná utkání, ale bohužel, výsledkově to nevypadá. Poprvé brankář branku doslova zamkl, podruhé jsme už nedokázali v power-play vyrovnat, potřetí už to byla střelecká křeč.