Gorily Plzeň - Florbal

Pohár ČF: Strakonice vs. FBŠ 3:7

Zatímco na Slovanech v neděli probíhaly zápasy play-off turnaje Gorila 2019, naši muži nastupovali ve Strakonicích proti tamnímu FBC v dalším kole Poháru Českého florbalu.

Zápas jste mohli sledovat > online <

Utkání se Strakonicemi začalo ve velkém tempu, Ondra Motl v brance několikrát podržel svůj tým. A pak to přišlo. Tlak plzeňských po přesilovce nakonec končil gólem, Ondra Valíček pálil po zemi od pravého mantinelu a přízemní střelu těsně před Velkem tečoval do sítě Jiří Mikeska - 0:1. Hubený náskok ale nevydržel ani do přestávky, hráči FBC Strakonice vyrovnali po střele Tomáše Housky.

Ve druhé části Florbalová škola Plzeň udeřila v přesilovkách. Tu první využil střelou Tomáš Pour, ve druhé přesilovce byl přesným střelcem Ondra Budek. Ale opět se v závěru třetiny podařilo domácím alespoň snížit. Na 2:3 snižoval Karel Šavrda.

Třetí třetina měla rozhodnout. A povedlo se to nám! Na začátku třetiny se prosadili Filip Tábořík a Ondřej Budek. Za domácí na 3:5 snížil opět Karel Šavrda. Tři a půl minuty před koncem se povedlo ještě zvýšit náskok Matěji Zichovi a do prázdné branky při power-play domácích se trefil Matěj Surák. A bylo hotovo - 3:7. Nic na tom nezměnilo ani vyloučení Tomáše Poura těsně před koncem. Můžeme se těšit na dalšího soupeře! Tím bude T.B.C. Lucern Králův Dvůr.

T.B.C. Králův Dvůr
T.B.C. Králův Dvůr
T.B.C. Králův Dvůr
Komentáře trenérů
Domácí trenér Karel Šavrda hodnotil utkání takto: "Zápas jsme si prohráli sami svými častými fauly jinak si myslím, že byl zápas vyrovnaný a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Gratuluji soupeři a přeji hodně štěstí v další části poháru. Díky i našim divákům."
Trenér hostí Miroslav Čechura uvedl: "Vyrovnaný zápas o vítězství rozhodla naše větší vůle vyhrát. Děkuji soupeři za zápas. "
 
Fotografie: Flickr FBC Strakonice

Další články

Znovu obrazem na Gorilí den

Přidáno 14.06.2020

Gorilí den byl parádní

Přidáno 08.06.2020