Florbalová škola Plzeň

Porážka a vítězství s týmy z jihu Čech

Domácí porážka a vítězství v Českých Budějovicích

Dvě utkání z programu Divize C měli naši muži během prvního únorového víkendu. V sobotu se potkali doma na ZČU se Slovanem Jindřichův Hradec, v neděli zajížděli na jih Čech do Českých Budějovic na hřiště rezervy tamních Štírů.

Florbalová škola Plzeň A - FK Slovan Jindřichův Hradec 6:11

Jindřichův Hradec přečkal úvodní oslabení a z rychlého úniku se ujal vedení. Na naše srovnání ihned reagoval dalším gólem a ještě hezkou akcí navýšil náskok. Ani další naše snížení nezměnilo obraz hry, kdy neustále hrozily protiútoky hráčů Slovanu. Po přestávce znovu Slovan 2x skóroval a trenéři domácích sáhli po time-outu. Zastavil se sice gólový příděl, ale stav po druhé třetině byl hrozivý - 2:7! Ani ve třetí části jsme se nevzpamatovali a dovolili jsme jindřichohradeckým zvýšit až na 2:11, to už jsme to zkoušeli hrou v šesti. Korigování stavu přišlo pozdě, teprve v 56. minutě jsme skórovali potřetí a do konce utkání jsme přidali ještě další tři góly. Bohužel, i tak na ukazateli bylo skóre jednoznačné - 6:11.

> on-line >

FBC Štíři Č. Budějovice B - Florbalová škola Plzeň A 6:10

První část přinesla vyrovnaný florbal, obě naše jednobranková vedení byly rychle Štíry srovnány. Odskočit do většího náskoku se nám povedlo ve druhé části, o góly se staral Ondra Budek a Václav Kaše. Ve třetí části jsme se znovu utrhli třemi góly a v padesáté minutě byl náskok už šestigólový. Konečná podoba výsledku byla korigována 2 góly, snížení domácích se opakovalo i v přesilovce při vyloučení Kryštofa Lehečky - 6:10.

> on-line >

Komentář trenérů:

Obě utkání zhodnotil trenér A týmu Roman Surák: "V sobotu nastoupili naši muži proti týmu Jindřichova Hradce, který při pohledu na aktuální tabulku měl rozhodně o co hrát – ve hře bylo čtvrté postupové místo zajišťující boje o baráž. Zápas odstartoval ve vysokém tempu a hráči obou týmů předváděli pohledný rychlý florbal. Bohužel proměňování nebo lépe řečeno neproměňování šancí, v kombinaci s chybami v obraně, zajistil hráčům Jindřichova Hradce dostatečný náskok, který si hráči Slovanu pohlídali. Závěrečná hra v 6 sice přinesla i branky domácích, ale nakonec to dopadlo jasným výsledkem a tým Slovanu zaslouženě zvítězil. Nedělní utkání s rezervou českobudějovických Štírů jsme museli zvládnout. Tři body byly povinností. Bohužel se opakovalo známe nedáš-dostaneš a neproměňování šancí našich borců poznamenalo první třetinu utkání. Nakonec se nám povedlo soupeři s přispěním přesilové hry odskočit a pak už jsme v celku dominovali a utkání dovedli do vítězného konce. Kluci předvedli výborný týmový výkon, za co je musíme pochválit. Čekají nás teď i dohrávkou poslední 3 zápasy, které chceme zvládnout a udržet první místo v tabulce. To by znamenalo dobrou výchozí pozici pro play-off a samozřejmě se pak musíme připravit na baráž."

Pozvánka na příště:

Další utkání A týmu hostí plzeňská hala Slavie VŠ na Borech. S domácími FBŠ Slavia FatPipe Plzeň nastoupíme  v sobotu15.2.2020 od 18 hodin. Přijďte nám pomoci svými hlasivkami! Děkujeme.