Gorily Plzeň - Florbal

Přípravka hrála první turnaj v Tachově

Tachov hostil turnaj přípravek

Děti z přípravky odehrály první ligový turnaj v nové sezóně. Ale teď budou společně s trenéry čekat na další možnost zahrát si mistrovské utkání. Je to škoda, protože těm nejmenším nikdo tento důležitý čas v rozvoji nevrátí.

Turnaj okomentoval trenér Stanislav Nedvěd

Na turnaji jsme zaznamenali prohru a to hned v prvním zápase s FBC Plzeň. Bylo vidět, že pro děti je to opět něco nového. Až na dva zkušenější hráče máme nový tým. V zápase jsme ale vůbec nezaostáváli a všichni hráči hráli to, co jsme po nich chtěli.

Druhý zápas s Tlučnou jsme remizovali, když bylo v posledních 30 sekundách nařízeno proti našemu týmu trestné střílení za špatné střídání. To bylo ve chvíli, kdy čtvrtý hráč strčil do hřiště nohu (!). V přípravce trochu zvláštní a přísné rozhodnutí arbitra. A je třeba se zamyslet, jak by měly být zápasy těch nejmenších dětí řízené. Pokud chceme pískat takový "přešlap", který je určitě bezesporu porušením pravidel, tak by se mělo více trestat i hrubé sekání a další střety a fauly. Nemůže být jiný metr na různé prohřešky, spíš by mělo přijít varování na jedné či druhé straně a pak trestat tým rozehrávkou. Těžko pak dětem vysvětlíme, že na jedné straně je hrubý zákrok v pořádku a na straně druhé je to prohřešek na trestné střílení a pokazí to celou snahu a dojde až na slzy. Bohužel, byla to naše chyba a máme možnost vysvětlit, jak jsou pravidla a jejich dodržování důležitá pro týmový úspěch.

Ve třetím zápase s Tachovem už nám sice docházely síly, ale zápas se nám podařilo vyhrát. Děti v zápase předvedly na čem jsme pracovali - tj. nebát se, chtít balónek na hokejku, chtít přejít na soupeřovu polovinu, jít na branku a chtít dát gól. Teď si přejem jen brzký návrat do tělocvičny, kde do tréninku přidáme další věci, abychom se v dalším turnaji ukázali v lepším světle.

#hrajflorbalzaplzen