Florbalová škola Plzeň

Prohra v derby nás sráží z prvního místa

V divizním derby se Slávií přišla další porážka

Sobotní večer v hale na Slávii na Borech měl parametry špičkového florbalového utkání. Připravená hala, kde už se mačkalo spoustu diváků s natištěným programem, očekávala derby jako řemen. Ale bohužel jsme vlastními chybami posadili našlapanou Slávii na koně. Tlak na naši rozehrávku nás nutil do riskantních přihrávek, které získávaly hráči Slávie a chodili úspěšně do brejkových situací. Na první gól jsme reagovali vyrovnáním, ale chyby se opakovaly a skóre Slávii narůstalo.

FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň - Florbalová škola Plzeň A 10:4

Domácí Slávia podporovaná svým kotlem se ujala rychle vedení, vykombinovala nás po chybě v rozehrávce a střílela prakticky do prázdné branky. Tohle jsme bohužel viděli ještě několikrát, i když jsme na první chybu reagovali srovnáním z hole Jonáše Janaty. Slávie nekompromisně trestala chyby i vyloučení a po první části zaslouženě vedla 1:4. Ve druhé části jsme se srovnali a chtěli se ještě dotáhnout, ale opakující se chyby nám snažení kazily. Podařilo se nám sice skórovat, ale rozdíl ve skóre neubyl. Prosadil se Matěj Petrović i Petr Torma - 3:6. Ani třetí část už změnu ve způsobu hry nepřinesla, i když se prosadil Tomáš Pour. Slávie byla lepší a u nás byla vidět spíše křečovitá snaha než setrvalý tlak. Ani s odvolaným brankářem se situace nevylepšila a soupeř pohodlně skóroval do prázdné branky. Skóre se zastavilo na stavu 10:4.

> on-line >

Komentář trenérů:

Utkání krátce zhodnotil trenér A týmu Míra Čechura: "Rozhodla první třetina, kdy jsme dostali góly z rychlých protiútoků a soupeř byl celý zápas silnější na míčku a uměl proměnit šance. Blahopřejeme soupeři k vítězství."  K utkání se vyjádřil také Roman Surák: "Derby jak má být – od rozcvičení až do konce. Nechybělo nasazení, rychlost, souboje …emoce, skvělí diváci. Utkání rozhodlo více okolností. Gól v 17 vteřině po naší hrubé chybě a pak odskočení až na rozdíl 3 branek. Známé nedáš/dostaneš – lépe řečeno – nedáš, nedáš – dostaneš, dostaneš, dostaneš. Slávia si pak výsledek pohlídala a vytěžila maximum z naší hry, kdy jsme museli otevřít hru vzhledem k průběžnému stavu. Hra bez golmana několik minut před koncem byla z naší strany povinností. Za nás dobrý zápas - pořadatelsky velmi dobře vedené utkání, jehož jsme byli součástí. Musíme Slávii pogratulovat, ale hlavně se připravit na další zápasy, kde si chceme zajistit místo v baráži o NFL. Což byl i náš cíl před sezónou. Zveme proto všechny naše fanoušky na poslední 2 zápasy základní části. Děkujeme za podporu!"

Pozvánka na příště:

Poslední ligová utkání A týmu hostíme v domácí hale na ZČU. V sobotu přivítáme FBC Strakonice, které nás vystřídaly na čele soutěže. Nastoupíme v sobotu 22.2.2020 od 18.30 hodin. V neděli potom přijede na ZČU Olymp Praha. Nedělní dohrávaný zápas 3. kola se hraje 23.2.2020 od 18.00. Přijďte nám pomoci svými hlasivkami! Děkujeme.