Gorily Plzeň - Florbal

První turnaj po restartu

Mladší a starší žáci hráli první turnaj po restartu

Pozvánku do Prahy na turnaj Kids Series 2021 na Chodově jsme proměnili ve dvě stříbrné pozice. Týmy mladších a starších žáků se potkaly s týmy jako Florbal Chodov, Traverza Mukařov, SK Dvojka, Wizards nebo Florbal Znojmo. 

  • mladší žáci vyhráli skupinu, kde porazili Chodov a Dvojku, v semifinále se utkali se Znojmem a ve finále nestačili na výborné Wizardy.
  • starší žáci také postupovali z prvního místa, ve skupině předskočili Mukařov a Dvojku. Se Znojmem bylo semifinále vítězné, ale poslední zápas turnaje ovládl domácí Chodov.

Konečně správná hra!

V obou halách se hrál dobrý florbal, na který jsme všichni dlouho čekali. Samozřejmě ta dlouhá pauza od ostrých zápasů byla na projevu všech týmů znát, ale je vidět, že všichni trénují tak, aby se to co nejrychleji dohnalo a postupně se tenhle hendikep stáhl na minimum. Zápasy nám ukázaly jasně, jak moc ještě musíme přidat, abychom se v konkurenci ostatních klubů neztráceli. Ve florbalové škole se toho musíme ještě moc naučit. Děkujeme hlavně všem rodičům, pro které zatím není na tribuně místo a nedokážeme jim tak dostatečně vracet jejich podporu. Děkujeme moc!

Pohled trenéra

Turnaj mladších žáků komentoval trenér Karel Altman: "Na prvním turnaji po asi osmi měsících jsme se v nové sestavě mladších žáků prezentovali vcelku kvalitním výkonem s kombinačním florbalem. Ovšem finálové srovnání s vítězem turnaje (s Wizardy) nám odhalilo nedostatky, na kterých musíme do další akce, kterou budou pro tento tým v červenci Prague Games, zamakat. Přece jen přechod z trojkového do pětkového florbalu je složitější, ale víme na čem zapracovat a s gorilím srdíčkem, kteří všichni kluci a holky ukázali, to dáme!"