Florbalová škola Plzeň

Rozhovor: Dominik Kmoch jde na hostování do Bohemians

Dominik Kmoch odchází na zkušenou do FBŠ Bohemians

V rámci spolupráce s FBŠ Bohemians odchází na hostování do hlavního města dorostenec Dominik Kmoch.

Dominiku, čeká tě nová zkušenost. Po PFC2020 v Praze se kluby domluvily, že pro tebe bude přínosnější nastupovat právě u klokanů. Jak se na tuto výzvu těšíš?

Určitě se těším, je to pro mě nová příležitost a hlavně nové zkušenosti. Budu se snažit vytěžit z toho maximum.

S novými spoluhráči jsi odehrál už Prague Floorball Cup. Jak hodnotíš partu a kvalitu florbalu a jak sis turnaj PFC2020 užil?

Je to fajn parta plná šikovných kluků, přijmuli mě do týmu v pohodě. Florbal se tam hrál o dost rychlejší a přesnější než jsem hrál doteď. Vyhrávali ti, kteří chtěli víc.

V sezóně si nastupoval jak v dorostu, tak v juniorce. Nedávno ses zúčastnil regionálních výběrů dorostenců. Jak hodnotíš tyto zápasy a proč jsme jako Plzeňský kraj tak výrazně pozadu?

V našem dorostu a juniorce máme málo hráčů, proto máme tak špatné výsledky. Na regionálních výběrech už byly velice kvalitní zápasy. Náš kámen úrazu byla hra v útoku, nebyli jsme schopni pořádně zakončit. Na 4. největší město v ČR je docela smutné být na tom tak špatně, co se hráčů a trenérů týče. Asi největší problém je v hráčích, nemáme v Plzni tým 15 kluků, kteří by ve florbale chtěli něco dokázat, vždy minimálně půlka hraje florbal pro zábavu. A to je málo.

Věříš, že se Plzeňský kraj může nějak posunout a jakým způsobem by měl pracovat? Jakou partu si měl s klukama v Plzni a budeš s nimi pořád ve styku?

Jak už jsem zmínil v minulé otázce. Jde o to chtít, hlavně hráči musí chtít a přistupovat k týmu zodpovědně. Kluci v Plzni jsou fajn, určitě se s nimi budu vídat minimálně na trénincích v Plzni.

Jaké šance dáváš A týmu Florbalové školy na postup do Národní ligy?

Věřím, že náš A tým se výš posune. Má mnoho posil právě z pražské Bohemky. Určitě mají velkou šanci postoupit výš!