Gorily Plzeň - Florbal

Rozhovor: Gorilí kluk Jirka Jogl

Jirku nikdo nepřehlédne. Střelec a bojovník!

V kategorii elévů a také v kategorii mladších žáků Florbalové školy Plzeň je nepřehlédnutelný. Jirka Jogl #23 udivuje svým zápalem i dovednostmi a nejednou dokáže celý tým strhnout k velkým výkonům. Vždycky přidává něco navíc a neexistuje, aby na hřišti nejel na 100 %. Poprosili jsme ho o rozhovor:

Ahoj, Jirko! Sezóna florbalu předčasně skončila. Ale, jak tě znám, ty se určitě připravuješ na další ročník. Jak?

Ahoj Libore. Samozřejmě mě moc mrzí, že sezóna byla ukončena před jejím vrcholem. Těšil jsem se na výběrové vrcholové turnaje, celou sezónu makáme a pak přijde brzký konec. Doma mám konečně čas jít na kolo, zaběhat si, skákat na trampolíně nebo jen tak běhat venku. Občas jdu do garáže, kde mám branku a střílím si. Představuju si, jak je v bráně Filip Černý a počítám si, kolik jsem mu nasázel banánů! S tátou jsme konečně přidělali hrazdu na shyby, ale zatím mi moc nejdou, snad se to časem zlepší.

V mladších žácích tě čekají další zápasy a turnaje. Máš nějaké oblíbené? Kde se ti líbilo nejvíce?

Na další zápasy v mladších žácích se zase moc těším. Celou uplynulou sezónu jsem na velkém hřišti nastupoval a ani si už nedovedu představit hrát 3+1. Velké hřiště mě baví o dost více. Mé oblíbené turnaje jsou výběrové. Jedná se vždy o vrchol sezóny, kde mě nejvíce lákají zápasy play-off. Je tam to správné napětí a touha jít v turnaji dál. Kdybych měl vybrat turnaj, na který nezapomenu, asi bych si vybral mezinárodní turnaj Jalas Floorball cup ve Falunu ve Švédsku. Tam se mi i líbilo nejvíc. Byl to vlastně i povedený výlet s kamarády.

Když máš možnost, sleduješ florbal nebo jiné sporty? Kdo je tvůj vzor?

Ano, sleduji hlavně florbal, hokej a fotbal. Rád se dívám na všechny sporty, až na šachy, ty mě nebaví. Těším se na víkend, protože budou opakovat ZOH z roku 2002. Škoda, že se teď ani nemohu jít kouknout na sport živě. Vzorů mám více, florbalový například Jiří Curney z Bolky nebo hokejista Jarda Jágr z Kladna. Táta mi vyprávěl, že Jarda získal slušný svalový základ do nohou tím, že vozil zahradní kolečko na statku.

V dalším ročníku tě čekají zápasy na velkém hřišti, bude to tedy i o fyzičce. Připravuješ se? Dohlíží na přípravu spíše táta nebo máma?

Abych řekl pravdu, tak cíleně se na novou sezónu nepřipravuji. Snažím se každý den hýbat venku, cvičím kruháč, chodím běhat, jezdím na paddleboardu na řece, jezdím na kole, koloběžce, kolečkových bruslích. Dokonce máme čas jít na skály, kde se učím lézt. Rád si beru večer do ruky hokejku a trénuji práci s míčkem. Sport a cvičení většinou dělám sám nebo s taťkou. Mamka nás pak zásobuje svačinami a pitím :-). Snažím se i pomáhat kolem domku, zrovna dneska jsme s taťkou sázeli novou sezónu (viz foto).

Doufám, že se brzy uvidíme při letní přípravě. Chybí ti už spoluhráči, jste v kontaktu?

Taky už se těším na všechny spoluhráče, trenéry a na ostatní gorily. V kontaktu moc nejsme, nikam se teď pořádně nesmí. Třeba bychom mohli, Libore, až to bude možné, podniknout nějaký týmový společný výlet i s rodiči, co ty na to? Všem gorilám mávám a brzy naviděnou! Díky za rozhovor.

Jirka

I my děkujeme! A všechno nejlepší k svátku! Doufám, podle posledních zpráv, že se už bude možné letní přípravu v klubech absolvovat a uvidíme se na tréninku!

Další články

Znovu obrazem na Gorilí den

Přidáno 14.06.2020

Gorilí den byl parádní

Přidáno 08.06.2020