Florbalová škola Plzeň

Rozhovor: Honza Pešek jako fotograf i florbalista

Rozhovor s fotografem Honzou Peškem

Možná jste si všimli na prvním ligovém turnaji starších žáků na Lokomotivě fotografa, který měl objektiv namířený na palubovku, resp. na naše gorily. Pozvání k rozhovoru přijal florbalista a také fotograf Jan Pešek.

Ahoj Jendo, vítáme tě u nás. Málokdo ví, že jsi ve FBŠ už dříve působil. Co nám o sobě můžeš říct?

Asi můžu prozradit, že se se mnou můžete setkávat právě při zápasech mužů a občas i ostatních družstev právě Florbalové školy Plzeň. Teď aktuálně hlavně při „sjíždění“ fotek právě z těch zápasů a nově i u grafiky spojené FBŠ. Kdysi jsem v FBŠ však zastával jinou funkci, a to schopného obránce. Vlastně celkem dlouhou dobu – od prapočátku florbalu v Plzni jsem hrával za Notorfloric, následně Kerio, chvíli i za Slávii.

Můžeme tě ještě někde potkat s florbalkou v ruce?

Můžete. Aktuálně už nějakej ten pátek, de facto od konce mého působení v „pětkovém“ florbale, pinkám za Tlučnou v BLMF lize.

Ve Florbalové škole se během posledních měsíců odehrála velká spousta změn, byl i tohle impuls k tomu, aby ses právě ty zapojil do dění v klubu?

Tak na to nenahlížím. Znám spoustu lidí z klubu už spoustu let. Se Matějem Surákem jsem 4 roky chodil na střední, jeho táta mi nějakej čas trénoval, s Budym jsem kdysi hrával. To, že celý klub procházel postupnou obměnou, v posledních letech významnější, jsem samozřejmě pasivně sledoval a čekal jsem, až se do vedení dostanou správní lidé, kterým bych mohl být nápomocný správnými věcmi.

Jak se ti líbí fungování klubu a co od nadcházejících sezón čekáš?

Myslím, že už minulá sezóna byla v lecčems zlomová. Muži jen těsně nepostoupili do vyšší ligy. Začalo se, podle mě, lépe pracovat s mládeží. Od téhle sezóny se obměnilo vedení a věci nabraly správný směr. Věřím, že ač studuji v Brně, budu mít čas občas nafotit nějaký zápas mládeže nebo mužů.

Baví tě focení, fotíš i jinde, než jen u sportovních hřišť? A co rád děláš ve volném čase?

Baví mi hodně moc, jinak bych to nedělal. Nejradši jsem právě u florbalového hřiště, a ještě lépe na zimním stadionu při zápasech plzeňských Akademiků a od této sezóny možná navážu spolupráci i s HC MUNI.

Jendo, jsme rádi, že ses stal součástí gorilí rodiny a těšíme se na spolupráci.

I já děkuji za možnost pomáhat tím, čím umím a tam, kde je to potřeba.

Další články

Rozhovor: Třikrát s Černochem

Přidáno 29.04.2020

Startuje spolupráce s Chebem

Přidáno 28.04.2020