Florbalová škola Plzeň

Rozhovor: Kapitán starších žáků Vítek Vyčíchlo

Povídali jsme si s Vítkem Vyčíchlem

Ahoj Vítku, je za námi několik odehraných turnajů a vy se s tvým týmem držíte na přední příčce tabulky ligy starších žáků. Jak si tuto sezónu užíváš?

Ahoj, sezónu 2019-2020 si snažím užít na maximum a doufám, že nejsem jediný, kdo si ji užívá, tak jako já.

 Co je důsledkem takto dobré první části sezóny a jaké máte cíle pro letošní sezónu?

Řekl bych, že náš “tým bílých” přistupuje k florbalu tak, že chce hrát na nejlepší úrovni... Jsme dobrá parta, rozumíme si, máme smysl pro humor a podle mě i tohle je pro hru důležité. Hlavní cíl, co bychom všichni chtěli, je jet na MČR, a i tam se dostat, co nejdále. To je asi největší cíl... Potom se individuálně zvednout, což je už na každém hráči, jak přistoupí k trénování. Lákají nás i letní turnaje jako jsou Prague Games a podobně.

Nastupuješ i za naše dorostence. Tento tým se skládá spíše ze starších žáků, jak tyto zápasy hodnotíš a je to pro tebe přínos?

Na některých dorostencích je vidět, jak nechodí na tréninky a nepřistupují k tomu tak, jako my starší žáci. Tím ale nemyslím všechny dorostence. Zápasy nám starším žákům určitě přinesou spoustu zkušeností.

Měl jsi být součástí výběru starších žáků Plzeňského kraje, pro nemoc tě musel nahradit náš Matěj Kubeš. Jak hodnotíš výsledek našeho kraje v turnaji a sledoval jsi zápasy kluků?

Tento rok jsem, bohužel, kvůli nemoci být v kádru nemohl. Ale hrál jsem minulý rok a jak se na to koukám, je to pořád to samé... Všechno vychází z tréninků. Ostatní kraje jdou do všeho naplno, nic nevypouští a pak to bylo na turnaji vidět... Ano, na kluky jsem se koukal a fandil jsem.

Z PFC jste přivezli bronzové medaile, jak hodnotíš výsledek, tým a turnaj celkově?

Na turnaj jsem se těšil už dlouho dopředu. A základní skupinu jsme na turnaji odehráli dobře. Za mne první zápas play-off byl náš nejlepší zápas z celého PFC2020. Kluci mě naštvali, když v polovině zápasu se Spartou řekli, že už to nemá cenu a že nebudou hrát. Ale třetí místo, je taky místo ne? 

Čekají vás poslední kola a vy budete muset ještě máknout, abyste potvrdili první příčku. Co bude klíčem k úspěchu?

Hlavně musíme být v klidu, nedělat zbytečné chyby, pořádně trénovat, nic nevynechávat. Máme MČR na dosah, už jen si to nepokazit.

Přejeme hodně štěstí a brzké uzdravení, brzy na viděnou a na slyšenou.

Děkuji za rozhovor, ahoj!