Gorily Plzeň - Florbal

Rozhovor: Trenér přípravky Filip Tábořík

Jedním z obojživelníků v našem trenérském a hráčském kádru je Filip Tábořík #46. V rozhovoru s mladým trenérem se dozvíte, jak připravuje naše nejmenší naděje a co si slibuje jako hráč od další sezóny v dresu Áčka Florbalové školy Plzeň.

Filipe, letos jsi převzal nejmenší gorilky jako hlavní trenér, ale není to u této kategorie tvůj první rok. Jak ses dostal k trénování a jak dlouho se pohybuješ u nejmenších gorilek?

K trénování dětí jsem se dostal díky Pepovi Šrámkovi, který mne a Honzu Myšku oslovil, jestli bychom mu náhodou nechtěli pomoci na pár trénincích těch nejmenších. A z pár tréninků se stal plný úvazek! Vlastně už od roku 2015 jsem u dětí a stále hodně těžím z toho, co mi právě Pepa naučil a za to mu děkuji!

Ty a tvé gorilky máte za sebou první turnaj, který se hrál v Tachově. Můžeš nám popsat tvé pocity? Co si z turnaje odnášíš? Jak hodnotíš hru a výsledek?

Turnaj v Tachově byl pro většinu týmu úplně prvním, a proto mám radost, že naše gorilky se nezalekly starších a větších protihráčů a vrhly se do toho po hlavě. Z jedenácti hráčů měli s turnajem zkušenost dva a šest hráčů bylo z kategorie mini. Ovšem to nejdůležitější pro mne je to, že naše nejmenší turnaj bavil a věřím, že i rodiče a všichni se těšíme na další pokračování (už o tomto víkendu na 28. ZŠ). Co si odnáším? Turnaj nám ukázal naše silné stránky, ty budeme pilovat dál. Ale ukázal také slabiny a na těch už pilně pracujeme. Sice jsme si z Tachova neodvezli ani jednu výhru, ale žádná ostuda se nekonala. Odmakali jsme každý zápas až do konce, proto zápasy hodnotím velmi kladně a v týmu vidím velký potenciál.

Máte s gorilkami nějaké cíle?

Naše hlavní cíle jsou jasné. Gorilky jako tým (včetně rodičů) musí být šťastné a mít radost ze hry. Zároveň je třeba připravit je na starší kategorie a postupně se zlepšovat, ale znovu zdůrazním, že v této kategorii je nejdůležitější, aby to byla pro všechny zábava! Budeme makat po celou sezónu tak, abychom byli každý turnaj lepší a na letním open turnaji v Brně předvedli to, co jsme se za tu dobu naučili.

Máš ty osobně cíle jako trenér?

Já se soustředím na své gorilky, pořád jsem i hráčem mužů a na další cíle mi nezbývá čas. Spíš se teď chci soustředit na školu a hlavně na maturitu, než na další trenérský posun. Ten ale v plánu rozhodně mám!

Jsi také hráčem mužů A-týmu. Jak vidíš letošní sezónu?

Cíl máme jasně daný, vybojovat postup do Národní ligy. Víme, že to nebude procházka růžovým sadem, ale jako tým do toho chceme dát vše a snad se to povede. Držte nám palce!

Filipe děkujeme a přejeme mnoho úspěchů v trenérské i hráčské roli. 

Další články

Znovu obrazem na Gorilí den

Přidáno 14.06.2020

Gorilí den byl parádní

Přidáno 08.06.2020