Florbalová škola Plzeň

Rozhovor: Třikrát s Černochem

Tři chlapi, tři florbalisti, tři "Černochové". V rodině Černých je děrovaný míček asi úplně všude. Mladší Daník #13 bude možná nesmlouvavým bekem po tátovi a v přípravce to už leckterým soupeřům ukázal. Starší Filip #17 se zabydlel v brance a patří mezi největší naděje mezi maskovanými gorilami. Na všechno dohlíží táta Míra #13 hráč plzeňských Kronplatz Warriors.

Tři už je tým

K rozhovoru jsme je během koronavirové krize pozvali všechny tři, je to jednodušší. Stejně je takhle vídáte i na většině zápasů Florbalové školy Plzeň, kam je doprovází i maminka Jitka.

Foto

Filip - Míra - Dan

#13 Dan Černý, přípravka

Ahoj Daníku, jak se cítíš po první sezóně s florbalem u Goril? 

Ahoj. Docela dobře. Začátek se mi moc nelíbil, protože jsme dostávali v zápasech slušně na zadek, hodně jsme prohrávali. Ale potom už to šlo... A když jsem dal první gól, byl jsem hodně šťastnej.

Vrcholem zkrácené sezóny pro tebe byl v lednu turnaj v Praze PFC2020. Jak se ti líbil?

Praha byla super, ale mrzí mě, že jsme tu hodně dostávali. Poslední zápas jsme ale vyhráli a dostali pak krásné medaile.

Jak trávíš nucené prázdniny, trénujete společně s bráchou a tátou? Jste tři florbalisti v chalupě...

Když mne vezmou s sebou, trénujeme. Hlavně střílím na Filipa. Už se i trefuju. Taťka nám koupil branku, tak střílím...

Často jsi byl na turnajích mladších a starších žáků, sledoval jsi výkony Filipa v brance?

Sledoval. Chytá fakt dobře. Ale až vyrostu, nemá šanci. Líbí se mi, jak střílí Fíla Vavrík. Jen mi mrzí, že mě Sucháč do zápasů nepostavil...

Vídáme se i na zápasech dospělých. Kdo z A týmu mužů tě zaujal, a proč?

Nejradši mám Leheho (Kryštof Lehečka). Na vánočním turnaji goril jsem ho zboural...Má i stejné číslo jako já a taťka - #13. A pak mám rád Šoba (Honza Šobotník), s ním jsem se seznámil na turnaji v Praze. Nosil mi florbalku. A nesmím zapomenout ani na Tábiho (Filip Tábořík). Na toho se dobře dívá. To je můj trenér v přípravce.

#17 Filip Černý, mladší žáci

Ahoj Filipe, jak trénujete v karanténě s tátou a bráchou?

Ahoj. Trénujeme jak se dá. S bráchou trochu míň, ale zase mu toho spoustu chytnu. U taťky je to horší. Mám nějaký plán tréninků, který prokládáme kolem. Jezdíme pěkný trasy.

Foto

Nakažlivá gorilí radost

Jak hodnotíš letošní zkrácenou sezónu?

Sezóna byla celkem dobrá. Mám radost, že jsem si zachytal i starší žáky. Je to s nimi už trochu jiná hra. Jen mě mrzí nepovedený poslední turnaj mladších žáků v Kadani. To byl velký nápor na mé nervy...

Z výběrových turnajů jste se letos účastnili jen PFC2020, i když v plánu toho bylo hodně. Jak hodnotíš tento turnaj?

Praha byla super. Vítězství v B pavouku mladších žáků byl, myslím si, velký úspěch. Moc jsme si to s klukama užili.

V brance jste se střídali s Vítkem Alblem. Jak hodnotíš vaši spolupráci, společné tréninky, zápasy?

Jsem rád, že mám parťáka, který je na takové úrovni. Vždy můžeme jeden za druhého zaskočit. Myslím, že nám to funguje!

Letos jsi odchytal i několik zápasů ve vyšší kategorii za starší žáky, v týmu nakonec bylo dost spoluhráčů z tvé kategorie, jak se díváš na výsledky týmu?

Je super, že jsem si už vyzkoušel kategorii, která mě čeká už od září. Rád bych se usadil v prvním týmu. Přeci jenom první koš je jiná kategorie.

Jaké máš plány na léto? Už se těšíš na novou sezónu, která zahají klubovým srpnovým soustředěním a účastí na domácím Turnaji Gorila 2020??

Na léto mám velké plány. Doufám, že se uskuteční kempy, na které se moc těším. Soustředění bude určitě fajn. Seznámíme se s novými trenéry a připravíme plán na sezónu.Na Turnaj Gorila se taky moc těším. Doufám, že bude skvělá konkurence a zahrajeme si doma v Plzni super zápasy...

#13 Míra Černý, táta

A nakonec otázka na tatínka, nejstaršího z rodu florbalistů. Jak vidíš ukončenou sezónu? Potěšily tě výkony kluků??

Ahoj. Sezóna byla náročná na logistiku. Přeci jen, dva hráči, dva týmy. Ale užili jsme si to. Škoda jen, že tomu chyběla třešnička na dortu v podobě výběrových turnajů. A také postup Áčka do NFL, o kterém jsem byl už přesvědčen. Oba kluci udělali opět kus práce a je to na hřišti vidět. Hlavně srovnání přípravky v září a v březnu je úplně neuvěřitelné. Všem trenérům kluků chci poděkovat za jejich práci. Ať se klubu daří co nejlépe...

Děkujeme za rozhovor, kluci a těšíme se na letní přípravu s vámi!

Další články

Rozhovor: Třikrát s Černochem

Přidáno 29.04.2020

Startuje spolupráce s Chebem

Přidáno 28.04.2020