Gorily Plzeň - Florbal

Starší žáci potvrdili podzimní formu

Starší žáci Florbalové školy vedou tabulku

Bílí

Poslední ligový turnaj soutěže starších žáků v letošním roce pořádala v univerzitní hale Florbalová škola Plzeň. Bílí se v turnaji utkali se dvěma soupeři, FB Hurrican Karlovy Vary Black jsme v prvním utkání nedali šanci a vyhráli 6:1. Rozhodl brankostroj v závěru první části. Ani ve druhém soupeření s FBC Plzeň blue jsme protivníkovi neumožnili takřka nic, prosadili jsme se zejména ve druhé části a vyhráli jasně 6:0. Kaňkou na utkání byl až příliš drsný závěr s několika vyloučeními. Pochvalu získal brankář Filip Šrámek za čisté konto! Ve finále turaje jsme se tentokrát potkali s plzeňskou Slávií. S FBŠ Slavia Plzeň jsme od počátku drželi otěže ve svých rukou. Po rychlém vedení 2:0 sice přišlo v 11. minutě snížení, ale na to jsme opět reagovali brankovým přídělem a vyhráli 5:1.

FB Hurrican Karlovy Vary Black - Florbalová škola Plzeň bílí 1:6

Florbalová škola Plzeň bílí - FbC Plzeň blue 6:0

FBŠ Slavia Plzeň - Florbalová škola Plzeň bílí 1:5

V tabulce ligové soutěže nám tak zatím patří první místo, na druhém místě je USK Akademik Cheb a na třetím FBC Plzeň blue.

Komentář trenérů:

Po utkání výkon bílých komentoval trenér kategorie starších žáků Matěj Surák: "Na ZČU jsme dle mého názoru odehráli zatím nejlepší turnaj na podzim. Kluci se postupně individuálně zlepšují a ve hře se to ukazuje. Zatím si však s Tormičem troufáme říci, že jsme teprve na začátku. Je před námi ještě velký kus práce, musíme se ve všech aspektech zlepšit a nejprve musíme vyladit individuální přístup a kvalitu. Je to jen o nás a o klucích, jak dokážeme pracovat a plnit naše předsevzetí. Chtěl bych kluky pochválit, ale od opravdové kvality jsme ještě daleko. Těším se na naší další spolupráci a Tormič určitě taky." Protože Matěj odkoučoval i jedno utkání na Lokomotivě u oranžových, mohl krátce zhodnotit i tohle představení starších žáků: "Co se týče oranžády na Lokomotivě… Mrzí mě výsledek, jelikož si myslím, že kluci mají navíc. Ovšem bez dobrého přístupu k tréninku se neposuneme, je teď tedy na nás, na trenérech, abychom to zhodnotili a společně se posunuli. Opět se nejprve musíme zlepšit individuálně, v pohybu i v práci s hokejkou. Na taktice a myšlení zamakáme klidně déle, nyní jsou priority v přístupu a v individuální činnosti. Kluci na to mají, vím to a věřím, že se to posune. Platí však jasné heslo: Hraješ tak, jak trénuješ!"

Oranžoví

Druhý tým starších žáků odehrál ligový turnaj ve velké hale Lokomotivy. V místě, kde se bojuje o body ve vyšších soutěžích si ale oranžoví moc dobře nevedli. V prvním zápase jsme po špatném začátku už jen doháněli ztrátu a ani v dobře zahrané hře bez brankáře jsme skóre nesnížili. S pořádajícím FBC Plzeň white jsme padli 2:5. S Tlučnou jsme odehráli asi nejlepší utkání, dostali jsme se do hry zlepšeným pohybem, vyrovnali ztrátu ve skóre až na 4:4, ale závěr patřil Adamovi Čechovi z Tlučné, který ještě 2x skóroval. Konečné skóre zápasu - 4:6. Poslední zápas s Florbal Tachov jsme odehráli už jen na dvě formace, ale nedokázali jsme si vůbec poradit s výborným pohybem tachovských.  Přehrávali nás a prohráli jsme vysoko 2:8.

Florbalová škola Plzeň oranžoví - FbC Plzeň white 2:5

Florbalová škola Plzeň oranžoví - TJ Tlučná 4:6

Florbal Slavoj Tachov - Florbalová škola Plzeň oranžoví 8:2

Komentář trenérů: 

Oranžový tým vedl v turnaji Tomáš Suchý a k výkonu a výsledkům poznamenal: "Do ranního zápasu jsme vstoupili špatně a v první půli hráli, jako kdybychom snad ani nechtěli. V druhé půlce už bylo nasazení a snaha hrát, ale již bylo pozdě na zvrat. V obou zbývajících utkáních jsme se snažili hrát florbal, výpadky tu nebyly, ale soupeři byli nad naše síly. Je třeba tvrdě a poctivě potrénovat všechny aspekty hry. Přihrávky, vedení a zpracování míčku, střelbu, kondici."

Další články

Znovu obrazem na Gorilí den

Přidáno 14.06.2020

Gorilí den byl parádní

Přidáno 08.06.2020