Gorily Plzeň - Florbal

Starší žáci s úspěchem

V Tabulce se starší žáci vrací na první příčku

Během víkendu proběhly 2 turnaje starších žáků i 2 turnaje elévů. V obou kategoriích jsme viděli krásné zápasy i pěkné góly. A těší nás posun v tabulce soutěže starších žáků na první místo!

Starší žáci úspěšně ve Františkových Lázních i ve Kdyni

Bílí >

Tým bílých v sobotu hrál ligový turnaj 1. koše v hale ve Františkových Lázních. V prvním zápase se zrodila remíza s FBŠ Slavia Plzeň - 2:2. V dalším zápase proti Sokolovu se hrálo i o skóre, tak abychom šli do dalšího zápasu z prvního místa. Po bezbrankové první půli se klukům podařilo nasázet za druhou polovinu 6 branek - 6:0. Zápas o vítězství v turnaji proti FBC Plzeň rozhodly až nájezdy, ve kterých byli úspěšnější modří - 2:3 pn. I přesto jsme se znovu vyhoupli do čela tabulky a příště budeme pořádat domácí turnaj ve Šťáhlavech.

Florbalová škola Plzeň bílí - FBŠ Slavia Plzeň 2:2

Florbal Sokolov - Florbalová škola Plzeň bílí 0:6

Florbalová škola Plzeň bílí - FBC Plzeň 2:3 pn

Oranžoví >

Oranžoví jeli obhajovat příslušnost ve 2. koši do Kdyně. Brzké utkání v ospalém nedělním ránu se projevilo na našem výkonu proti Horšovskému Týnu, kdy jsme si zbytečně nechali utéct Go-Go do velkého náskoku, který jsme pak horko těžko honili. Ale podařilo se nám srovnat na 6:6. A ukázalo se, že to bylo rozhodující pro další vývoj turnaje. S FBC Plzeň white jsme hráli vyrovnaný zápas, kdy nás podržel opět v brance chytající mladší žák - Filip Černý. Ale přesto jsme o body přišli, těsně před koncem hráči FBC úspěšně zvládli jednu z dorážek i pak brejk 2 na 1 a prohráli jsme 3:4. Poslední souboj byl s Tlučnou. Tvrdě hrané utkání nám nevyhovovalo a nedokázali jsme se vpředu moc prosadit. Skóre navyšovali pouze borci Tlučné a prohráli jsme 1:3. Díky lepšímu skóre jsme se ve 2. koši tentokrát udrželi. 

Florbalová škola Plzeň oranžoví - Go-Go Horšovský Týn 6:6

Florbalová škola Plzeň oranžoví - FBC Plzeň white 3:4

TJ Tlučná - Florbalová škola Plzeň oranžoví 3:1

Komentář trenérů: 

Petr Torma hodnotil turnaj ve Františkových Lázních: "Postup do finále pro nás byl tentokráte velmi náročný, ale o to více jsem rád, že jsme to zvládli! Ve finále jsme se jako již po několikáté dostali až do nájezdů, kde jsme, bohužel, neměli štěstí. Díky zaváhání Chebu jsme se však i tak dostali na první příčku celkového pořadí a já doufám, že tam již také zůstaneme."

Kdyňský turnaj očima Libora Boldy: "Škoda, že jsme v první zápase s Horšovským Týnem nedokázali zabrat dříve, mohli jsme tu vybojovat i vítězství, které vždycky posílí. I potom jsme byli FBC vyrovnaným soupeřem a rozhodl větší počet našich chyb. Tohle utkání se také dalo vyhrát. Proti Tlučné jsme neměli proti fyzické hře moc nadějí na úspěch, ale rozhodně jsme se nevzdávali předem a alespoň to zkusili. V zápasech nás zrazovala technika, měli bychom víc udržet balónek na florbalce a nenechat se tak honit po hřišti. Málokdy se podařila akce po pěkné přihrávce. Na tom budeme muset v tréninku znovu zapracovat. Moc děkujeme za podporu rodičům. Myslím, že byli znovu dobře slyšet!"

Další články

Znovu obrazem na Gorilí den

Přidáno 14.06.2020

Gorilí den byl parádní

Přidáno 08.06.2020