Florbalová škola Plzeň

Úspěch na hřišti lídra divize

Takhle se bojuje o body!

Dobrým výkonem se prezentovalo o víkendu naše áčko, když uspělo na hřišti lídra Divize C FBC Strakonice 6:7. Utkání rozhodly úspěšné přesilové hry. My už jsme se s tímto týmem ve Strakonicích utkali v rámci Poháru Českého florbalu a dokázali jsme vítězství zopakovat. Bodově jsme se tak dotáhli blíž k čelu tabulky soutěže.

FBC Strakonice - Florbalová škola Plzeň 6:7

Další utkání divizních soupeřů, tentokrát ligové, načali lépe domácí. V první části se dostali do vedení po akci, kterou zakončil ve 12. minutě Adam Přib - 1:0. Za minutku už bylo veseleji. Po přihrávce Jana Šobotníka se trefil ostrostřelec Ondra Budek - 1:1. Když v závěru Filip Šik vychytal strakonického Šavrdu, šli jsme do přestávky spokojenější.

Ve druhé části se o změnu ve skóre postarala přesilovka. Tu první jsme využili, trefil se Matěj Petrović po přihrávce od Tomáše Poura - 1:2. Stejně dobře se vedlo domácím, když pykal Tomáš Pour. Stav vyrovnal Jiří Křesák - 2:2. Znovu jsme dostali výhodu přesilovky v 37. minutě. Nedovolené vrážení potrestal tentokrát střelou z velké dálky Tomáš Pour, v roli asistenta se objevil Matěj Petrović - 2:3. Pěknou kombinací, tentokrát už ve stejném počtu hráčů, jsme se prosadili ještě jednou. Minutu před koncem druhé třetiny se ujala rána Jiřího Mikesky, kterému přihrál Jakub Vandák - 2:4.

Třetí třetinu zahájili domácí náporem, ale Filip Šik odolával statečně. Hodně pomohla také branka Ondry Budka, asistenci si připsal Tomáš Pour - 2:5. Domácí snížili v přesilovce, kdy Škoulovu vysokou hokejku potrestal Pluskal - 3:5. O chvilku později se prosadili znovu domácí, střelu Přiba doklepával za záda Filipa Šika Strejček - 4:5. Naštěstí pro nás domácí další přesilovku, nabídnutou Danielem Škoulou za sekání, nevyužili. Potom se po akci Kryštofa Lehečky prosadil Matěj Surák, který zůstal před brankářem osamocen - 4:6. Vzápětí jsme dostali ještě další výhodu přesilovky. Těsně před jejím skončením jsme vyloučení potrestali gólem. S asistencí Ondry Budka se gólově prosadil Matěj Petrović - 4:7. Domácí se ale nachystali na power-play a zahráli ji velmi dobře. Nejprve se ve hře bez brankáře trefil 3 minuty před koncem zápasu Jiří Křesák - 5:7 a pak v té samé minutě ještě výhodu jednoho hráče v poli využil Karel Šavrda - 6:7. Nakonec jsme tlak přestáli a odvážíme si ze Strakonic plný bodový zisk. V tabulce soutěže zůstáváme na čtvrtém místě se zápasem s Olympem k dobru.