Gorily Plzeň - Florbal

Víkendový přehled zahrnuje juniory, starší žáky a elévy

Další hrací víkend přinesl těsné porážky juniorům i další dva turnaje pro starší žáky i elévy. K tomu se odehrály i dva zápasy A týmu mužů v Divizi C.

Junioři

Juniorský tým Florbalové školy se ve 2. lize juniorů utkal ve Františkových Lázních s FBC Plzeň B a Florbal Sokolov. Tentokrát nad naše síly byli oba soupeři.

Florbalová škola Plzeň - FBC Plzeň B 4:5

Utkání s juniory B týmu FBC rozhodla až poslední třetina, ve které se prosadilo FBC 2x a my jsme už stačili jen snížit na konečných 4:5. Po třetinách 1:2. 2:1 a 1:2 jsme zůstali bez bodu. Výborným výkonem se prezentoval Dominik Kmoch (3+1).

Florbal sokolov - Florbalová škola Plzeň 6:3

Sokolovští razantně vstoupili do utkání a třikrát rozvlnili síť, reagovali jsme gólem na 1:3, ale v další části se znovu prosadili hráči Sokolova. Třetí část už byla vyrovnaná, ale o vítězi bylo rozhodnuto. Po třetinách 1:3, 0:1 a 2:2 jsme si připsali znovu porážku. Gólově se prosadil opět Dominik Kmoch (2+0).

Starší žáci

> Bílí

V sobotu na hřišti Slavie se postavili starší žáci bílí postupně třem soupeřům z prvního koše. Po dvou zápasech ve skupině s Karlovými Vary a Slávií na nás opět ve finále vyšel soupeř z Chebu. Poprvé jsme s USK Akademik Cheb prohráli již v základní hrací době.

Florbalová škola Plzeň bílí - FB Hurrican karlovy vary black 1:0

FBŠ Slavia Plzeň - Florbalová škola Plzeň bílí 0:4

USK Akademik Cheb - Florbalová škola Plzeň bílí 3:2

Komentáře trenérů

Komentář Petra Tormy, trenéra starších žáků: "Na Slavii jsme odehráli dvě utkání s novými týmy, a myslím, že se nám proti Slavii a  KarlovýmVarům premiéra celkem vydařila. Hráli jsme naši hru až na některé individuální chyby a přineslo to ovoce. Co se týče finále s Chebem, byl to velký boj a štěstí se nakonec přiklonilo k soupeři. Budeme muset ještě hodně zabrat, abychom si dokázali s takovými zápasy poradit."

> ORANŽOVÍ

Oranžový tým se vydal v neděli do Karlových Varů. V koši jsme se utkali s FBC Plzeň white, s domácími Karlovy Vary white a s hráči Go-Go Horšovský Týn. Se soupeři jsme hráli pěkná utkání a tentokrát jsme měli i to pověstné střelecké štěstí. Navíc s velmi dobrou formou se představil brankář Filip Černý, který jako mladší žák ukázal mezi staršími svůj talent.

Florbalová škola Plzeň Oranžoví - FBC Plzeň White 4:1

Florbalová škola Plzeň Oranžoví - FB Hurrican karlovy Vary White 5:3

Florbalová škola Plzeň Oranžoví - Go-Go Horšovský týn 5:2

Komentáře trenérů

Komentář Libora Boldy, trenéra starších žáků: "S výkonem a přístupem všech hráčů jsme s Tomášem Suchým spokojeni. Ukázali, že soustředěným výkonem podpořeným střelbou a dobrým bráněním jsme schopní hrát a také (konečně) vyhrávat zápasy. V brance nás podrželi oba gólmani. Vyzdvihnul bych bezchybného Filipa Černého, který je ještě mladší žák a pak také hráče z FBC Plzeň white #43 Filipa Samuela, který sportovně společně s lavičkou FBC přiznal hraní nohou při neuznaném gólu na 2:2 v našem vzájemném zápase. Takhle má vypadat fair-play! Děkujeme za podporu rodičům a fanouškům. V dalších turnajích nás čeká hodně práce, budeme všichni muset hodně pracovat na tréninku, abychom takovou hru a nasazení opět zopakovali."

Elévové

Dva týmy elévů se představili v dalším ligovém kole. V neděli dopoledne se ukázal tým bílých v Tlučné, ve stejnou dobu v Horšovském Týnu hráli i oranžoví.

> Bílí

Florbalová škola Plzeň bílí - TJ Tlučná 3:9

Florbalová škola Plzeň bílí - Sport club klatovy 4:5

Florbalová škola Plzeň bílí - FBC Plzeň blue 6:7

> Oranžoví

Florbalová škola Plzeň oranžoví - Go-Go Horšovský týn 4:7

Florbalová škola Plzeň oranžoví - FBŠ Slavia Plzeň Grey 13:1

Florbalová škola Plzeň oranžoví - FBC Rokycany 14:4

Komentáře trenérů

Komentář Tomáše Janouškovce, trenéra elévů: "Tým elévů oranžoví předvedl v neděli vyrovnaný výkon. Bylo vidět, že jakmile hrajeme proti týmu, který dokáže hrát pozičně, nemáme moc vytvořených šancí. To nás také stálo jednu prohru. Každopádně v týmu se nám konečně ukázali hráči a jejich kvality, ať už hrou dopředu nebo naopak kvalita v obranné práci. Celkově turnaj hodnotím za povedený a jedno je jasné. Makat na tréninku je důležitější, než se zdá."

Další články

Znovu obrazem na Gorilí den

Přidáno 14.06.2020

Gorilí den byl parádní

Přidáno 08.06.2020