Florbalová škola Plzeň

Vítězíme v Rokycanech. Rokycany vs. FBŠ 3:10

Kvůli odloženému zápasu s Olympem Praha byla delší pauza, ale ve 4. kole Divize C jsme to na sobě nedali znát. Zodpovědnou hrou jsme dokázali v Rokycanech naplno bodovat a být v celém zápase lepším týmem. Převaha na balonku nedávala soupeři mnoho šancí. Ale popořádku.

FBC Rokycany - Florbalová škola Plzeň 3:10

V první části se hrálo hodně dlouho opatrně, žádný tým nechtěl udělat chybu. Sice jsme byli na míčku, ale neprosazovali jsme se ke střelám na brankáře domácích. Ujala se až v polovině první třetiny střela z první Jakuba Vandáka - 0:1. O chvilku později našel rychlou přihrávkou do ještě lepší pozice Matěj Surák Ondru Budka a bylo to o dva. Třetím gólem jsme po dvaceti vteřinách využili přesilovku, prosadil se Kryštof Lehečka - 0:3. Minutu před sirénou ještě chytrou střelou propálil gólmana Matěj Surák - 0:4.

Ve druhé třetině se už na gól dlouho nečekalo, před branku se dostal Vojtěch Beneš a zvyšoval už na 0:5. Až v tuhle chvíli dostali domácí šanci udělat něco se zápasem. Dvěma slepenými góly upravili skóre Lukáš Bendek a Jakub Král a už to bylo jen o tři - 2:5. Proto bylo nutné znovu zapnout motory a trošku si vylepšit náskok. A o to se postupně postarali Filip Schmidt, Matěj Surák a Jiří Mikeska. Podruhé do kabin se šlo za stavu 2:8.

Třetí část se hrála jakoby z povinnosti, šance už nebyly tak stoprocentní, možná chyběla i větší koncentrace. Ukazatel se i tak pohnul ještě třikrát. Nejprve gólmana Staňka překonal Kryštof Lehečka, pak si ho poddal Ondřej Budek. Za Rokycany se ještě za záda Ondřeje Motla trefil Lukáš Mašek a upravil na konečných 3:10.