Gorily Plzeň - Florbal

Z turnaje Prague Games 2020 úspěch nevezeme

Na největším turnaji mládeže Prague Games 2020 mladší žáci ve finále B

S ambicemi zopakovat dobré výkony ze zimního pražského turnaje PFC2020 vyrazili do hlavního města mladší žáci goril, kteří kádr doplnili i třemi borci z Chebu.

Už ve skupině se ukázalo, jak to bude těžké. V první zápase turnaje Prague Games 2020 jsme porazili po dobrém výkonu staré známé z Falunu - Paskov Saurians 5:2. Ve druhém utkání jsme nastoupili v areálu na Hamru proti Florbal Znojmo a výsledkem byla asi spravedlivá remíza 3:3. I když ten zápas se dal vyhrát! Dalším soupeřem ve skupině byli Panthers Praha a přišla naše první porážka 2:8. To jsme asi také mohli zvládnout lépe. Hned vzápětí jsme se s týmem FBŠ Bohemians (zelení) vrátili na vítěznou vlnu výsledkem 6:3. Postup do play-off byl ze třetího místa, v tabulce skupiny hovořilo lepší skóre pro Znojmo.

Prvním soupeřem v play-off byl tým Fat Pipe Florbal Chodov, který ve druhém poločase potvrdil svoje kvality a vyhrál 5:1. V zápase jsme ale nebyli bez šance na úspěch, rozhodl dobrý výkon gólmana soupeře, kterému pomohly i tyčky. Šancí překonat jej jsme měli dost, a to i z nájezdu. Padli jsme tak do play-off B. Naším cílem tak bylo, stejně jako v lednu, být nejlepší z poražených osmifinalistů. Přes prvního soupeře ve čtvrtfinále SK Meťák České Budějovice jsme přešli po vynikajícím výkonu - 6:3. Tohle utkání jsme zvládli s přehledem. Los nám do semifinále play-off B přisoudil dalšího z českobudějovických týmů FBC Štíři. Ve vypjatém zápase jsme opět soupeřovy chyby trestali a dokázali udržet jejich střelce - výsledek 6:3 nás poslal do finále B a už jsme věděli, že je to jen o nás, jak se do finále vyspíme. 

Finálovým soupeřem našich mladších žáků byl před kamerami organizátorů tým FBC Česká Lípa. Soupeř nadmíru těžký, hodně dobře pohyblivý, v kádru i s nejlepší střelkyní turnaje. Po úvodní hymně a nástupu jsme se pustili do boje, vedli jsme 1:0, potom Česká Lípa otočila do poločasu na 1:2. Ve druhé polovině nás postupně Česká Lípa už jasně přehrávala a skóre se zastavilo na stavu 1:12. Sami jsme nebyli schopni brankáře České Lípy překonat a v marné snaze jsme lacino inkasovali jeden gól za druhým.

Trenéři týmu pozitivně hodnotili bilanci 4 vítězství, 1 remízy a 3 porážek. Ukázkou naší kvality bylo, že jsme v turnaji vydrželi do posledního kola, i když je finále B jen náplastí na neúspěch v hlavním pavouku soutěže. Sami dobře víme na čem zapracovat, pokusíme se hru ještě zlepšit a příště udělat úspěch i v A pavouku turnaje.

Děkujeme za podporu

Velice děkujeme za perfektní fandění a velkou podporu Aničky a kluků při zápasech v turnaji Prague Games 2020. I bez zahraničních týmů se jednalo o náročná klání družstev napříč republikou a v téhle konkurenci jsme se neztratili, snad jen pražské elitní týmy jsou trochu odskočené. Poznali jsme naše slabiny, ale ukázali jsme hodně bojovnosti a i s troškou štěstí podpořenou maximálním nasazením prošli do finále B. 

Starším žákům zkazilo turnaj nepovedené play-off

Starší žáci, kteří pozvali do týmu poznamenaném odchody tři borce z Tlučné, v základní skupině kategorie B15 potkali tři soupeře. Se všemi se hrálo v hale na Vinohradech. S týmem FbK Horní Suchá 05 si v prvním zápase poradili a vyhráli jej 4:2. Pak je ovšem čekal těžší oříšek - pražský Fat Pipe Florbal Chodov. Soupeř z Jižního Města ukázal svoji kvalitu a zaznamenali jsme tak krutou lekci 2:16. Chodov v zápase jasně dominoval a proměnil každou šanci. Ve třetím zápase jsme se potkali s partnerským klubem z Chebu. Výsledek zápasu s USK Akademik Cheb 1:1 byl obrazem toho, že se hráči potkávali celou sezónu a dobře se znají. 

V osmifinále play-off jsme s klubem Snipers Třebíč byli dlouho lepším týmem. Soupeř ale 65 vteřin před koncem utkání stav vyrovnal a v nájezdech rozhodl o svém postupu - 3:4 SN. Naši tři střelci vůbec neuspěli, soupeři stačil jediný proměněný nájezd. Nám už nezbývala žádná šance na opravu a s turnajem jsme se tak rozloučili nepříjemnou porážkou.

Protentokrát bez úspěchu

Bohužel, i takové turnaje občas přijdou, kdy se nesejde víc věcí dohromady. Tahle lekce na Prague Games 2020 nám ale dává další motivaci do práce s hráči a mnozí tu jasně viděli, jak moc nebo málo chybí k úspěchu. 

Další program před zahájením dalšího ligového ročníku je soustředění v Jindřichově Hradci, turnaj UNYP cup organizovaný pražskou Spartou a náš Turnaj Gorila 2020 v Plzni.