Gorily Plzeň - Florbal

Spolupráce se školami

Spolupracujeme se základními školami

33. ZŠ

Dlouhou řadu let úspěšně klub Florbalová škola Plzeň spolupracuje s 33. ZŠ v Plzni. Ne nadarmo má tato škola v logu také florbalovou hokejku a míček. Florbalová škola Plzeň na sportovně zaměřené škole ve Skvrňanech vede tréninky nejmenších kategorií (minipřípravka, přípravka, elévové a mladší žáci) v tělocvičnách základní školy. Je možnost děti na tréninky vyzvedávat rovnou z družiny v areálu školy a pravidelný trénink je potom vidět i na úspěších ve florbalu v rámci školních turnajů.

Obrázky

Úspěšné turnaje

V historii se podařilo dětem ze základní školy vyhrát Pohár ministra resp. ministryně školství - Sportovní ligu ZŠ ve florbalu. Série začala druhým místem v roce 2013. Vítězství si tým 33. ZŠ v Plzni připsal v letech 2014, 2015 a 2016. V roce 2019 se umístili také na stupních vítězů, když ve finále turnaje podlehli Liberci. Florbalisté z 33. ZŠ si připsali i cennou výhru na turnaji v rámci Mezinárodní Olympiády dětí a mládeže Kalogatia 2016 v Trnavě na Slovensku.

Výchova mladých nadějí nese svoje ovoce. Úspěšní sportovci se už dokázali prosadit i do kádru A týmu Florbalové školy Plzeň.

Naši hráči se prosazují do regionálních výběrů (reprezentace Plzeňského kraje na olympiádách mládeže a v rámci výběrových turnajů pořádaných Českým florbalem) a také do reprezentačního týmu České republiky.